Aktualności

Home Home

Ratowanie firmy nowym długiem może prowadzić do odpowiedzialności karnej

21 - 08 - 2026
Ewa Gajewska
PR Manager


Kategorie:

Kancelaria w mediach

Problemy z płynnością finansową nie zawsze oznaczają konieczność natychmiastowego zakończenia działalności. Przedsiębiorca może poszukiwać dodatkowego finansowania. Granica bezpieczeństwa pojawia się jednak wtedy, gdy kolejne decyzje finansowe nie mają już realnych szans na poprawę sytuacji firmy.

W najnowszym artykule opublikowanym na łamach Dzienniku Gazecie Prawnej dr Norbert Frosztęga i Michał Jabłoński analizują ryzyka karne związane z działaniem przedsiębiorstwa w kryzysie finansowym.

Jak wskazują, sama utrata płynności nie przesądza jeszcze o odpowiedzialności. Znaczenie ma m.in. to, czy osoby zarządzające firmą mają realne perspektywy wykonania nowych zobowiązań oraz czy kontrahenci są świadomi rzeczywistej kondycji przedsiębiorstwa.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej: LINK