Home Home

Frankowicze Getin Bank

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami.

Adres

ul. Wspólna 70, piętro IX, 00-687 Warszawa

Godziny otwarcia

pon-pt: 9:00 – 17:00

Kontakt

@: gnb@zimmerman.com.pl tel: +48 22 46 81 211

Sądy coraz częściej uznają umowy o kredyt we frankach za nieważne. Dzięki temu kredytobiorcy mogą dochodzić swoich roszczeń i odzyskać od banku niesłusznie pobrane prowizje czy odsetki.

  • Jednak co w przypadku, gdy bank ogłasza upadłość?
  • Czy da się pozwać bank w upadłości?
  • Czy frankowicze będą mieli szansę na odzyskanie należności?

Powyższe pytania zadają sobie przede wszystkim klienci Getin Banku, wobec którego sąd ogłosił właśnie upadłość. Na szczęście również i w tym przypadku można dochodzić swoich roszczeń.


 

Jak frankowicz może odzyskać należności od banku w upadłości?

W przypadku typowych spraw frankowych, zwrotu pieniędzy nienależnie zapłaconych na rzecz banku dochodzi się w procesie cywilnym – klient składa pozew o zapłatę przeciwko bankowi. Jednak w przypadku niewypłacalności i upadłości banku procedury mocno się komplikują. Nie da się już skorzystać z drogi cywilnej, a zwrotu środków można domagać się jedynie w ramach postępowania upadłościowego. Co ważne, dotyczy to również osób, które pozwały bank jeszcze przed jego upadłością. Całą procedurę omawiamy szczegółowo na naszym blogu (czytaj TUTAJ). Frankowicz, podobnie jak inni wierzyciele, będzie musiał po swoje pieniądze zgłosić się do syndyka.

 


 

Liczy się czas!

W procedurach upadłościowych duże znaczenie mają terminy. Obwieszczenia o upadłościach można śledzić na bieżąco bez konieczności logowania się. Poniżej podajemy link, należy kliknąć w kafelek „Tablica obwieszczeń”: https://krz.ms.gov.pl/

W toku postępowania upadłościowego obowiązują bardzo restrykcyjne zasady dokonywania potrąceń wierzytelności, co powoduje, że samodzielny wybór ścieżki działania nie jest prosty. Od prawidłowo przygotowanego zgłoszenia wierzytelności i właściwe dokonanego potrącenia, zależy, czy dojdzie do kompleksowego rozliczenia kredytu frankowego. Błąd na tym etapie może rodzić daleko idące skutki, w tym możliwość pobierania przez syndyka rat kredytu, mimo nieważności umowy. Zachęcamy więc do kontaktu z naszą Kancelarią!

 


 

Zaufaj doświadczeniu!

Od lat świadczymy wyspecjalizowane usługi prawne właśnie z zakresu upadłości i restrukturyzacji. Z powodzeniem otaczamy opieką prawną zarówno przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Jeżeli jesteś kredytobiorcą frankowym i potrzebujesz specjalistycznej pomocy prawnej, pozostajemy do Twojej dyspozycji:

  • przeanalizujemy Twoją sytuację, w tym ustalimy jakie przysługują Tobie roszczenia wobec upadłego banku,
  • dokonamy w Twoim imieniu zgłoszenia wierzytelności przez Krajowy Rejestr Zadłużonych,
  • w razie sporu z syndykiem, będziemy Ciebie reprezentowali przed sądem upadłościowym aż do prawomocnego zakończenia sprawy.

 


 

Zapraszamy do kontaktu:

 

Bartosz Sierakowski

radca prawny

bartosz.sierakowski@zimmerman.com.pl

 

Zimmerman Filipiak

Zimmerman Filipiak
Restrukturyzacja SA

Doradca restrukturyzacyjny dla firm w kryzysie oraz wierzycieli