Aktualności

Home Home

Raport prawny: Restrukturyzacja przedsiębiorstwa

27 - 04 - 2021
Ewa Gajewska
PR Manager


Kategorie:

Kancelaria w mediach, Publikacje

Pandemia koronawirusa negatywnie wpłynęła na kondycję niemal wszystkich gałęzi gospodarki. Wielu przedsiębiorców z powodu znacznego spadku obrotów musi zmierzyć się z problemami z płynnością finansową. Dla części z nich jedynym sposobem na utrzymanie przedsiębiorstwa jest restrukturyzacja. Narzędzia prawne służące ratowaniu firm w kryzysie nasi eksperci przeanalizowali w specjalnym Raporcie Prawnym, jaki przygotowaliśmy dla dziennika Rzeczpospolita.

W publikacji „Restrukturyzacja przedsiębiorstwa” oprócz teoretycznego spojrzenia na obecne regulacje, prawnicy Zimmerman Sierakowski i Partnerzy ocenili praktyczne możliwości zastosowania przepisów restrukturyzacyjnych.

Autorzy Raportu omówili rozwiązania prawne, jakie pojawiły się w związku z kryzysem wywołanym pandemią, wyjaśnili procedury związane z postępowaniem o zatwierdzenie układu oraz przybliżyli nowe narzędzie naprawcze, jakim jest uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne. W publikacji nie zabrakło również analizy postępowania układowego, przyspieszonego postępowania układowego oraz postępowania sanacyjnego.

Z pełnym Raportem Prawnym mogą się Państwo zapoznać TUTAJ.