Aktualności

Home Home

Upadłość jednoosobowych przedsiębiorców. Nowe zasady oddłużania

09 - 10 - 2019
Ewa Gajewska
PR Manager


Kategorie:

Kancelaria w mediach, Publikacje

Nowelizacja prawa upadłościowego, która wejdzie w życie 24 marca 2020 roku, wprowadzi wiele rewolucyjnych zmian. Jedną z nich jest możliwość ogłoszenia upadłości przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą, na identycznych zasadach jak konsument. Jak podkreślają r.pr. Bartosz Sierakowski oraz r.pr. Konrad Forysiak:

Nowelizacja ustawy będzie kolejnym kamieniem milowym w rozwoju instytucji upadłości konsumenckiej w Polsce, której początek datuje się na 2009 r.

Aby przybliżyć nadchodzące zmiany, eksperci kancelarii dla Dziennika Gazety Prawnej przygotowali obszerny materiał, wyjaśniający co się zmieni w przepisach i jakie zmiany są kluczowe dla przedsiębiorców. W artykule radcy prawni omawiają m.in. obecny porządek prawny z zakresu upadłości, schemat postępowania upadłościowego, sposoby na umorzenie zobowiązań przedsiębiorcy, sytuacje, w których nie dojdzie do oddłużenia oraz zmiany poprawiające sytuację poszkodowanych.

Pełen materiał autorstwa Bartosza Sierakowskiego oraz Konrada Forysiaka dostępny jest w postaci dodatku do Dziennika Gazety Prawnej z 8 października 2019 roku.